A hazaiak címvédésével zárult a Helsinkiben megrendezett férfi floorball-világbajnokság.

A házigazda finn és a svéd válogatott csapott össze szombat délután, a nyolcadik floorball-világbajnokság fináléjában. A két csapat korábban ötször találkozott a sportági seregszemle végjátékában. Négy évvel ezelőtt, Stockholmban a svédek hosszabbítás után győzték le északi riválisukat. Két éve viszont – szintén a rendes játékidőn túl – finn sikert hozott a prágai döntő.

A több mint tizenháromezer néző előtt lejátszott mai mérkőzésen a finnek már az első harmadban két góllal megléptek ellenfelüktől; és előnyüket megőrizték a második játékrészben is, amikor egy-egy találat született mindkét oldalon. A harmadik harmadban a finnek háromszor, a svédek egyszer voltak eredményesek. Így alakult ki a 6–2-es végeredmény.

Fotó: Iltasanomat

(Fotó: Iltasanomat.fi)

A torna harmadik helyét a cseh válogatott szerezte meg, amely a bronzmeccsen 9–3 arányban győzött a svájciak ellen.

Veresége ellenére a sportági örökranglista élén továbbra is a svéd válogatott áll, amely hatszor diadalmaskodott az eddig megrendezett nyolc világbajnokságon. Mostani győzelmével Finnország két elsőséget mondhat magáénak.